01

Evsel Atıksu Arıtma Sistemleri

GÖKSU ARITMA olarak evsel tip atıksular için paket atıksu arıtma sistemleri, betonarme tip sistemler ve kentsel boyutta arıtma sistemleri için projelendirme, tasarım, imalat ve işletme işleri dahil anahtar teslim çözüm üretmekteyiz.

Evsel Atıksuların biyolojik arıtma yöntemiyle arıtılması amacıyla tasarlanmış arıtma sistemleridir. Aktif Çamurun Kesikli reaktör prensibi ile çalıştığı prosesler olup Tesis için gerekli tüm ekipmanlar pakette mevcuttur. Tesis tasarlanırken minumum alan kullanımı, yüksek verim düşük işletme maliyeti, işletme bakım ve kolaylığı ön planda tutulmuştur.  

Çalışma Prensibi

Biyolojik Paket Atıksu Arıtma Tesisleri, evsel atıksuları biyolojik yöntemlerle arıtmaktadır. Tesiste sadece aerobik mikroorganizmalar oksijen kullanarak organik maddeleri karbondioksit ve suya dönüştürürler. Tesiste çıkan çamur miktarı çok azdır ve tarımsal gübre olarak kullanılabilmektedir.

Biyolojik paket arıtma tesisleri fabrikamızda taşınabilir boyutlarda çalışmaya hazır durumda imal edilmekte olup, sadece elektrik bağlantıları ile atıksu giriş çıkışı montaj yerinde yapılmaktadır. Tesis genelde yer üstüne bir beton platform üzerine monte edilmekle birlikte, isteğe bağlı olarak tamamen yer altına gömülerek komufle edilebilmektedir. Bu durumda yer üstünde sadece kapaklar görünmektedir. Tesis rahatsız edici gürültü ve koku problemi yaratmaz, işletme ve bakımı kolaydır.
Paket biyolojik arıtma sistemleri Su kirliliği kontrolü yönetmeliğindeki deşarj standartlarını sağlamaktadır. Çıkış suyu alıcı ortamlara rahatlıkla verilebileceği gibi bahçe sulama suyu vb. olarakta kullanılabilmektedir.

Paket Atıksu Arıtma Sistemleri Üniteleri

1

1- Manuel ve otomatik ızgaralar

2

Yağ tutucular

3

Terfi merkezi

4

Paket Biyolojik Reaktör
-Havalandırma
-Çöktürme

5

Havalandırma sistemleri (blower ve difüzör sistemleri)

6

Çamur yoğunlaştırma sistemi 

7

Filtre pres 

Mobirise is a beautiful site constructor

Evsel Atıksu Betonarme Tip Arıtma Sistemleri

Betotonarme 50 ila 10.000 nüfusa eşdeğer evsel veya organik esaslı endüstriyel atık suların arıtılmasında standart Biyolojik Atıksu Arıtma ünitesidir. Yer üstü yer altı yada yarı gömülü olarak tasarlanabilir.
Evsel atık suları biyolojik olarak arıtılır. Sistemdeki aerobik mikroorganizmalar oksijen kullanılarak organik kirliliği su ve karbondioksite dönüştürülür. Proseste oluşan fazla çamur periyodik olarak yılda bir kaç kez vidanjörle boşaltılarak kullanılabilir veya tesis kapasitesine göre çamur kurutma sistemi ile bertarafa gönderilebilir.

© Copyright 2020 Göksu Arıtma - All Rights Reserved